Nybegynnerkurs i seiling

Anita B Korsnes
14.03.2018
Larvik seilerforening inviterer til juniorkurs i Optimistjolleseiling.

Optimistjollen er verdens mest brukte båt for opplæring. Om ikke mor eller far kan seile er ikke det så farlig, vi har gode og snille trenere og du kan bruke foreningens joller inntil du evt kjøper din egen. Du trenger en seilevest og du må kunne svømme for å begynne å seile.

Vi starter opp torsdag 19.april, og fortsetter deretter og torsdager og etter hvert mandager frem til sommeren. Forut for kursstart er det informasjonsmøte mandag 9.april kl 18. Og innendørs seiling i Farrishallen Søndag 15. April kl 12.

Seiling er sosialt både på land og ute på vannet. Opplæringen er preget av moro og mestring, steg for steg. Det gir selvtillit, fysisk styrke, konsentrasjonsevne og evnen til å ta raske avgjørelser. 

Kursavgiften inkluderer medlemsavgift for 2018 og leie av jolle. Påmelding via Sail Race System

VEL MØTT 😊